cz en fr
AFI Vokovice AFI Vokovice AFI Vokovice AFI Vokovice
308
AFI Vokovice
Praha
realizace 2017–2018
investor AFI Europe Czech Republic s.r.o.
generální dodavatel Gemo Olomouc
architekt DAM architekti
typ konstrukce modulová a rastrová fasáda, hliníková okna, hliníkové a sklocementové tvarovky
typ stavby administrativní a obchodní
objem zakázky fasádního pláště 100–149 mil. Kč

Nový administrativní komplex AFI Vokovice, který se může pochlubit originální architekturou a je vybaven nejmodernějšími technologiemi, vyrostl na rozhraní pražských Vokovic a Veleslavína. Díky tomu mají jeho uživatelé na dosah nejen centrum města, ale i nejvýznamnější mezinárodní letiště v České republice.

Projekt tvoří dvě vzájemně spolu vizuálně komunikující budovy, jež dosahují šesti, respektive osmi nadzemních podlaží. Celkem 14 tisíc metrů čtverečních ploch nabídne svým nájemcům nejen kancelářské, ale i maloobchodní prostory. Podzemní garáže zajistí parkování 285 vozům.

Investor zadal projekt renomované architektonické kanceláři DAM architekti. Díky energeticky úspornému návrhu usilují architekti o hodnocení za úspornost budovy, ekologickou náročnost a vliv na okolí u obou budov projektu AFI Vokovice v kategorii LEED Platinum.

Fasáda vyšší budovy B svými užšími meziokenními pilíři podporuje vertikalitu nároží a kontrastuje s klidnější hmotou zadní budovy A. Na ní Sipral kompletně dodává a montuje rastrové fasády v prvních dvou patrech spolu s okenními konstrukcemi. Objekt B získal od Sipralu fasádu modulovou, obložení z hliníkového plechu, vnější žaluzie a svým tvarem zajímavé sklocementové elementy.